13 FORUM ROZWOJU MAZOWSZA

W dniach 14–15 listopada braliśmy udział w 13 Forum Rozwoju Mazowsza. Te dwa dni wypełniły inspirujące rozmowy, interaktywne strefy tematyczne, współtworzone przez 53 partnerów. Odbyło się 15 debat z udziałem ponad 70 ekspertów. Wielu ekspertów przekazało swoje doświadczenia i opowiedziało o dobrych praktykach. Wydarzenie zostało zorganizowane pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się ze wsparciem Europejskiego Komitetu Regionów.

Forum Rozwoju Mazowsza to była dobra okazja, by mówić o potencjale i konkurencyjności Mazowsza, transformacji energetycznej i jej wpływie na rozwój miast i regionów, edukacji na miarę wyzwań przyszłości, a także roli transportu w rozwoju lokalnym.

Eksperci i uczestnicy wydarzenia poruszyli też tematy związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, startupami, problemem zdrowia psychicznego we współczesnym świecie. Rozmawiali również o tym, jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie.

Zobacz relacje video z Forum